Kasyna

Porównanie stylów w pokerze na prawdziwe pieniądze

poker

Kiedy definiujemy style gry w pokera, przyglądamy się zakresowi rąk, jakimi gracze grają przed flopem, a także, jak agresywnie grają po flopie. Robią to, aby wyczuć style innych pokerzystów.

Jakby nie było, przed flopem jest najmniej okazji do pasywnych akcji, a gracze zaczynają coraz bardziej zdawać sobie sprawę, że podbijanie jest lepsze od limpowania. Dlatego określenie stylu gracza, bazując na samym pre-flopie, jest bardzo trudne. I właśnie z tego powodu hazardziści zwracają też uwagę na akcje po flopie.

Tight vs Loose (przed flopem)

Akcja przed flopem to pierwsza runda obstawiania, gdzie mamy możliwość spasowania, sprawdzenia lub przebicia. Kompetentni gracze, jeśli akcja im sprzyja, będą pasować większość swoich rąk i otwierać pulę na podbicie. Z kolei słabsi gracze raczej będą limpować.

Co oznacza pojęcie „tight”?

Faktem jest, że kompetentni gracze spasują większość swoich pokerowych rąk. Jednak musimy wiedzieć, że pojawia się też moment, w którym możemy spasować zbyt wiele rąk i stać się tak zwanym „tight”. I od teraz wymagania dotyczące rąk startowych będą różne dla każdej pozycji. Aczkolwiek, jeśli średnio gramy mniej niż 15% czasu, prawdopodobnie gramy zbyt tight.

Co oznacza pojęcie „loose”?

Z drugiej strony nie chcemy rozgrywać zbyt wielu rozdań przed flopem, ponieważ ciężko jest utrzymać dobry współczynnik wygranych, grając przed flopem tak szeroki zakres. Chociaż to, jak luźno gramy, będzie zależeć od wybranej przez nas gry. I jeśli często gramy więcej niż 30% rozdań, prawdopodobnie gramy zbyt loose.

Wniosek

Prawda jest taka, że nie ma idealnej liczby rąk, które możemy rozegrać przed flopem, aby zostać zwycięskim graczem – wszystko zależy od gry, jaką sobie wybraliśmy. Granie w luźnym stylu pozwoli nam wygrać więcej pieniędzy, jeśli gra jest bardzo tight przed flopem. Natomiast granie tight pozwoli nam wygrać więcej pieniędzy, jeśli gra jest loose.

Aggressive vs Passive (po flopie)

Akcja po flopie składa się ze wszystkich decyzji, jakich dokonano na flopie, turnie i riverze. Po prostu przyglądamy się, jak często gracz obstawia/podbija w porównaniu do tego, ile razy sprawdza/czeka/pasuje. Robimy to, aby zorientować się, jak agresywnie lub pasywnie gra nasz rywal.

Co oznacza pojęcie „aggressive”?

Agresywni gracze dużo częściej obstawiają i podbijają, niż sprawdzają lub czekają. Wywierają oni presję na swoich przeciwnikach, zmuszając ich do podjęcia decyzji za pomocą agresywnych działań. Zwycięscy gracze będą używać stylu gry tight-aggressive lub loose-aggressive. Jednak pomimo tego, iż agresja jest dobra, istnieje niebezpieczeństwo, że posuniemy się za daleko i zostaniemy maniakiem. A to już nie jest opłacalny styl gry.

Co oznacza pojęcie „passive”?

Pasywni gracze dużo częściej sprawdzają i czekają, niż obstawiają lub podbijają. Podejmują wiele pasywnych akcji, mając nadzieję, że zobaczą tani showdown albo, że ich przeciwnicy zbudują dla nich pulę. Większość graczy stosujących tę strategię konsekwentnie przegrywa, ponieważ nie wygrywają wystarczającej liczby pul przed wyłożeniem kart. A do tego nie udaje im się zbudować na tyle dużej puli ze swoimi najlepszymi układami, aby wygrywać na dłuższą metę.

Wniosek

Agresywne style gry prawie zawsze wygrywają częściej niż style pasywne. Bycie agresywnym pozwala na wygranie puli przed showdownem i budowanie większej puli z najlepszymi rękami. Istnieją gry w pokera, gdzie granie pasywne jest najlepsze – na przykład, jeśli mamy maniaka przy stole. Możemy wtedy grać pasywnie, wiedząc, że będzie obstawiać prawie za każdym razem.

Dlatego, jeśli będziemy wiedzieć, jak grać agresywną strategią na dłuższą metę, zobaczymy, że wygramy przy stołach więcej pieniędzy.

Dobrym pomysłem są także lukratywne bonusy kasynowe, które możemy zgarnąć na różne rozgrywki w kasynach online. Dostępne są bonusy w postaci darmowych spinów na rozmaite automaty do gry, a także na wiele gier stołowych. A więc, jeśli chcemy wydłużyć sobie wizytę w kasynie online, warto sprawdzić te atrakcyjne promocje na darmową grę.

Similar Posts