Pozostałe

Majówka w Warszawie – co warto wiedzieć?

W tym roku weekend majowy jest wyjątkowo długi, a osoby, które dobrze zaplanują dni wolne, mogą cieszyć się nawet całym tygodniem urlopu. Jest to więc świetna okazja na to, aby zwiedzić Warszawę.

Stolica Polski to miasto z bogatą historią, które skupia turystów z całego świata. Pomyśl o majówce w Warszawie, ale zaplanuj wycieczkę dokładnie, aby móc w pełni cieszyć się przyjemnością spędzania wolnych dni z najbliższymi.

Co warto zobaczyć podczas majówki w Warszawie?

Warszawa to miasto, które zachęca bogactwem historycznym i wieloma ciekawymi atrakcjami. Osoby, które lubią zwiedzać, nie będą się nudzić w trakcie weekendu majowego w Warszawie. Co warto zobaczyć w stolicy? Z pewnością nie można przejść obojętnie obok drugiego pod względem wysokości budynku w Polsce, jakim jest Pałac Kultury. Na 30 piętrze zlokalizowany jest taras, z którego można podziwiać widok na miasto. W obrębie Starego Miasta w Warszawie znajduje się między innymi gotycka archikatedra Jana Chrzciciela, barokowy kościół Jezuitów oraz dawny kościół Augustianów. W Śródmieściu Warszawy znajduje się także Plac Zamkowy ze słynną Kolumną Zygmunta, mury obronne czy Pałac pod Blachą.

Warszawa to także Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy, stanowiący jedną z największych atrakcji stolicy. Spędzając weekend majowy w Warszawie, warto skorzystać z wiosennej pogody i odwiedzić Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Parking Płatny Warszawa Wola przy Browarach – Odwiedź Browary Warszawskie w majówkę

Jeżeli interesuje Was bogata oferta gastronomiczna oraz możliwość spędzenia miłego wieczorku przy piwku, koniecznie musicie odwiedzić Browary Warszawskie. Restauracja w Browarze serwuje zróżnicowaną kuchnię, która na pewno przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Zastanawiasz się, gdzie zostawić samochód w Warszawie. Parking płatny przy warszawskiej Woli w okolicy Warszawy to świetna opcja dla turystów, którzy chcą swobodnie zwiedzać miasto.

 https://browary.parkujesz.pl/

Similar Posts