Turystyka

Puszcza Białowieska piękna o każdej porze roku

Kochasz przyrodę i lubisz odpoczywać wśród zieleni? W czasie urlopu masz zwyczaj nocować w komfortowych pokojach hotelowych? Zaplanuj wycieczkę do Puszczy Białowieskiej i zarezerwuj hotel. Białowieża zachwyca turystów o każdej porze roku bliskością leśnych ostępów. Sarny, łosie i jelenie podchodzą do zabudowań. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat atrakcji i noclegów w sąsiedztwie tej pradawnej kniei.

Puszcza Białowieska – tu polowali polscy królowie

Gęsty las, pachnący igliwiem i żywicą, a także kilka przyrodniczych rezerwatów, które wyglądają podobnie, jak przed wiekami. Puszcza Białowieska to specyficzny kompleks leśny, bo pamięta czasy, gdy polscy królowie przyjeżdżali polować na grubego zwierza. W okresie zaborów tereny te często odwiedzali rosyjscy monarchowie. Obecnie słynie z tego, że jest ostoją żubrów i siedliskiem niemal wszystkich gatunków zwierząt leśnych. Te największe i najbardziej znane zobaczysz w zagrodzie pokazowej. Równie ciekawe są ścieżki leśne i rezerwaty przyrodnicze, piękne o każdej porze roku. Lubisz obserwować sarny, jelenie i dziki? Tu podchodzą one niemal pod zabudowania wiejskie. Jesienią słychać wyraźnie odgłosy rykowiska jeleni i bukowiska łosi. Zima jest równie malownicza, bo są biegowe trasy narciarskie i kuligi zaprzęgami konnymi. Śniegu nie brakuje, a turystów jest niewiele. To wymarzone miejsce dla osób, które chcą wyciszyć się i nacieszyć oczy scenerią, niczym z baśni o Królowej Lodu. Lubisz morsowanie, a może chcesz zacząć przygodę z kąpielą w lodowej przerębli? Apart Hotel w Białowieży oferuje prócz luksusowych apartamentów także dostęp do sauny i biobasenu, który w zimie rozbrzmiewa okrzykami euforii morsów.

Atrakcje turystyczne w okolicach Hajnówki i Białowieży

Puszcza to nie wszystko, co ma do zaoferowania turystom ta okolica i kompleks wypoczynkowy Apart Hotel. Białowieża na pewno Cię zachwyci. Najpopularniejsze atrakcje turystyczne, to:

  • ogród sensoryczny na terenie kompleksu wypoczynkowego Enklawa Białowieska;
  • Aquapark i Park Miniatur Zabytków Podlasia w Hajnówce;
  • kolejka wąskotorowa Hajnówka-Topiło i zabytkowa stacja kolejowa;
  • Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej w Białowieży i skansen Sioło Budy w osadzie Budy;
  • Park Pałacowy i Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN-u;
  • cerkiew świętego Mikołaja w Białowieży;
  • trasa rowerowa Green Velo, wiodąca przy wschodniej granicy kraju, a na tym terenie wiedzie z Białowieży przez Teremiski i Stoczek do Narewki.

Hotel w Białowieży z jacuzzi i leśnym SPA

Atrakcji jest sporo, ale równie ważne są noclegi w komfortowych warunkach. Jeden z najlepszych hoteli w Białowieży to Enklawa Białowieska. Jest to niewielki kompleks nowoczesnych apartamentowców, położony pomiędzy Białowieżą, a Hajnówką. Oferta obejmuje pobyt w pięknych apartamentach z aneksem kuchennym i łazienką, a niektóre mają też wyjście na taras i prywatne jacuzzi. Możesz też zamówić całodzienne wyżywienie. Oryginalną atrakcją jest Leśne SPA i ogród sensoryczny.

Po długim zwiedzaniu okolic ukoisz zmęczenie w saunie i luksusowej wannie z bąbelkami. Wypijesz wino na tarasie i wsłuchasz się w odgłosy mieszkańców lasu. Popatrzysz na wyglądające zza leśnych chaszczy ciekawskie głowy sarenek i łosi. A do tego jeszcze spokojny sen w komfortowym łożu i totalny reset od codziennej gonitwy. Czegóż chcieć więcej?

Similar Posts