Turystyka

Czy Polska pod względem turystycznym jest bezkonkurencyjna?

Polska jest pięknym i atrakcyjnym pod względem turystycznym krajem. Niestety pod koniec lat 90 – tych została nieco zdegradowana pod tym względem – prym wiodły wycieczki zagraniczne, nie w celu zwiedzania, ale wypoczywania – turnusy wczasowe zazwyczaj oferowały wyłącznie pobyt, kusiły opcją all inclusive czyli tym, że wszystko zostało wliczone – nie trzeba było wychodzić poza bazę hotelową w celu kupowania czegokolwiek, a w hotelach można było także nabyć atrakcyjne pamiątki. Zaczęło to nieco przypominać wyjazdy plażowe, a nie turystyczne i z punktu widzenia biernego obserwatora po prostu obniżało jakość wakacji. „Byłem / byłam, ale nic nie widziałem / widziałam” – to był powszechny standard takich wczasów.

Przedziwna rola mass mediów

Komercyjne media nie promowały Polski jako kraju, w którym można spędzać wakacje. Przez wiele lat można było zauważyć jedynie reklamy czy recenzje egzotycznych kierunków. Tak samo wyglądało to w biurach podróży, które wyspecjalizowały się właśnie w takich wyjazdach. Można zwrócić uwagę na to, że dopiero polska blogosfera wzbudziła zainteresowanie turystyczną Polską. Blogi podróżnicze zaczęły ciekawić internautów – tam można było poznać najbardziej ukryte zakątki kraju. Jeśli chodzi o media masowe, to ich zainteresowanie turystyką krajową zdecydowanie ma charakter wtórny – można mieć wrażenie, że chodzi bardziej o walkę o czytelnika niż o promowanie kraju, w którym się mieszka i pracuje. Ku zdumieniu turystyka krajowa zawsze miała się bardo dobrze – jedynie co mogło jej zagrażać to niezbyt ustabilizowana pogoda. Ale specjaliści od turystyki wyszli z tego bardzo pięknie, szykując opcje aktywnościowe na deszczowe czy zimne dni.

Zero terrorystów na bank

Świat trzęsie się ze strachu przed terrorystami. Zamachy w miejscach, gdzie jest wiele ludzi, często przypadkowych, obniżyły gorączkę na włóczenie się po modnych zagranicznych kurortach. Świat został sparaliżowany przez strach. Widać to po grafikach udostępnianych w mediach społecznościowych – pokazywana jest panika, przy czym robione są porównania świat a Polska w wakacje – Polska prezentowana jest jako sielankowy zaścianek Europy.

Polska baza noclegowa w dobie pandemii COVID-19

Noclegi Gąski są bardzo chętnie polecane przez wczasowiczów. Zachwyca ich urocza plaża, nieco cieplejsze wody Bałtyku, a także rozmaite formy wypoczynku, z których każdy może korzystać w zależności od indywidualnych potrzeb. Nad Gąskami wznosi się zabytkowa latarnia morska, z której można podziwiać panoramę nadmorskiej okolicy. Stan epidemii nie zniechęcił turystów do wyjazdu nad Morze Bałtyckie. Pierwszy rok epidemii co prawda zamroził całą branżę turystyczną, ale już w drugim roku można było zaobserwować nad Bałtykiem prawdziwe turystyczne oblężenie, co wyraźnie wskazuje na konieczność wcześniejszego rezerwowania miejsc noclegowych w nadchodzącym sezonie wakacyjnym.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Czy Polska pod względem turystycznym jest bezkonkurencyjna?
  1. Polska jest piękna i atrakcyjna turystycznie, ale nie oszukujmy się jest niezliczona ilość miejsc na świecie godnych odwiedzenia.

Comments are closed.